مستند بازی ویدئویی نتفلیکس - سایت واکوتک

توجه نتفلیکس به علاقه‌مندان صنعت بازی‌های ویدئویی با انتشار مستند High Score

نتفلیکس با انتشار مستند بازی‌های ویدیویی قصد دارد جای پای خود را در صنعت بازی های ویدیویی محکم کند. مستند High Score نگاهی می‌کند به تاریخ بازی های ویدئویی و آنچه که خلق لحظات تاریخی فرهنگ پاپ را رقم زده است. این مستند روایت داستان ساخت بازی های ویدیویی و توسعه دهندگان آن است. در این مقاله می‌خواهیم مستند نتفلیکس را به طور مفصل بررسی کنیم.

قسمت‌های مختلف مستند High Score

راوی اصلی مستند High Score صداپیشه شخصیت ماریو، چارلز مارتینت است. این مستند از قسمت‌های زیر تشکیل شده است:

  • Pacman
  • Sonic the Hedgehog
  • Mario Brothers
  • Street Fighter II
  • Mortal Kombat
  • ET: Extra-Terrestrial (lol)
  • Final Fantasy

این تریلر نه تنها محتوای بازی‌هایی مانند Sonic و Mario Brothers  را پوشش می‌دهد؛ بلکه تاریخ کنسول بازی‌هایی مانند Nintendo و Atari را نیز دربر دارد. تیزر مستند High Score  با گرافیک ۱۶ بیتی حس نوستالژی دوران اولیه بازی‌های ویدئویی را القا می‌کند.

 

موضوع مستند

 این مستند در ۶ قسمت تهیه شده‌است. روایتی مفصل اما هیجان‌انگیز از بازی‌های ویدئویی دهه ۷۰ میلادی ارائه می‌دهد. همچنین تحول‌ها و فناوری‌های مهم دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی را به تصویر می‌کشد. این مستند نگاهی تامل‌برانگیز و سرگرم‌کننده به صنعت نوظهور بازی‌های ویدئویی و تکامل آن، به شکل هنری تعاملی، در طول زمان می‌اندازد.

نتفلیکس به خاطر این سبک از مستندسازی خود، شناخته شده است. در آن هم جنبه سرگرم‌کننده بودن و هم جنبه‌ی یک مستند را در نظر گرفته‌است. هیچ جای شکی نیست که داستا‌ن‌های زیادی در پس بسیاری از بازی‌ها وجود دارد.

 قبل از این که اشتهای‌تان را برای انتشار این مستند در هجدهم آگوست بیشتر کنیم، پیشنهاد می‌دهیم پادکست Business Wars Nintendo Vs Sony  گوش دهید. این پادکست یکی از جالب‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین پادکست‌های موجود است. در واقع این پادکست چشم شما را به واقعیت صنعت بازی باز می‌کند. همچنین باعث می‌شود عشق خود را به شرکت‌های بازی‌های ویدیوی زیر سوال ببرید. این همان چیزی است که ما فکر می‌کنیم این مستند قصد دارد به شکلی دوستانه‌تر آن را گسترش دهد.

مستند High Score نگاه جدیدی به بازی‌ها ویدئویی دارد.

 

آیا نتفلیکس تنهاست؟

نتفلیکس به نظر تنها سرویس استریم یا شبکه‌ی اینترنتی است که در حال حاضر به اهمیت و تاثیر بازی‌های ویدیویی در بین نسل‌ها و فرهنگ پاپ پی برده‌است.  اپیزود Bandersnatch سریال آینه سیاه با اجرای عالی و بی‌نقص گیمیفیکیشن، رکورد بازدید را از آن خود کرد.

نتفلیکس راه‌های بیشتری برای تجربه این قسمت در اختیار بینندگان قرار داده‌است. همچنین در شکل کاملاً جدیدی نحوه تعامل با آن را منحصر‌به‌فرد ساخته است. در این قسمت بینندگان می‌توانند دست به انتخاب بزنند و روند ماجراجویی داستان را انتخاب کنند.

بسیاری از افراد نتفلیکس را خلاق می‌دانند و پروژه‌های آن را می‌پسندن. زیرا از رابط کاربر گرفته تا محتوا همه با بازی‌‌های ویدئویی گره خورده‌است و آن را برجسته می‌کند. اگر تنها یک چیز قابل ستایش در مورد بازی‌های ویدئویی وجود داشته باشد، آن حس ارتباطی است که با بیننده ایجاد می‌کند.

 تریلر مستند  high score به صورت خلاصه طرفداران بازی‌های ویدئویی را به تصویر می‌کشد که زمانی روی بازی‌هایی تعصب داشته‌اند که اکنون تبدیل به خاطره شده‌اند. بازی‌های ویدئویی روش خاص خود را در یادآوری خاطرات نوستالژی دارند و چیزی بیش از سرگرمی در طول نسل ها ارائه می‌دهند. 

 

چگونه است که اکنون صنعت بازی‌‌های ویدئویی چهار برابر بزرگتر از صنعت سینما است؟

این صنعت توانسته بیش از هر صنعت دیگری افراد میلیونر زیر سی سال ایجاد کند. به نظر می‌رسد که وقتی صحبت از سرگرمی می‌شود، مردم علاقه بیشتری از خود نشان می‌دهند. با این که همیشه جایی برای فیلم و نمایش‌های تلویزیونی وجود دارد اما بیشتر مردم خواهان ماجراجویی شخصی خودند تا اینکه منفعلانه بازی دیگران را تماشا کنند. مردم و شرکت‌هایی مانند نتفلیکس توانسته‌اند احساسات ما را با نوستالژی درگیر کنند.

شاید کنسول‌های قدیمی Nintendo شما خاک می‌خورد یا فکر می‌کنید نسل جدیدی هستید که جای فناوری‌های قدیمی را در موزه می‌داند. اما تعجب می‌کنید که بازی‌هایی مانند PUBG توانسته‌است در ماه گذشته بیشتر از بازی برادران ماریو دانلود شود. بله ماریو ۴۸ میلیون نسخه فروخته‌است درحالی‌که PUBG توانست ۷۰ میلیون نسخه به فروش برساند.

Sending
User Review
0 (0 votes)

ارسال نظر