تاثیر بسیار زیاد دیجیتال مارکتینگ و رفتار مشتری!

تاثیر رفتار مشتری بر روش‌های دیجیتال مارکتینگ

تقریباً تمام جنبه‌های زندگی مدرنT به شیوه‌ای تحت تاثیر اینترنت و بازاریابی دیجیتال قرار گرفته‌است. امروزه، در حوزه کسب‌وکار و بازاریابی، دوران سرمایه‌گذاری بر بازاریابی و تبلیغات به روش سنتی، به سر رسیده‌است. نقش بازاریابی دیجیتال و رفتار مشتری مهم‌تر از هر زمان دیگری شده است. به همین دلیل، قصد داریم در این مقاله، بیشتر درباره جنبه‌های بازاریابی دیجیتال و رفتار مشتری صحبت کنیم. دانستن درباره جنبه‌های مختلف بازاریابی، تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مشتری، راه بازاریابی دیجیتال را برای ما روشن‌تر می‌کند.

اهمیت مشتری در دیجیتال مارکتینگ

مشتریان متفاوت، به شیوه‌های متفاوت به بازاریابی واکنش نشان می‌دهند. به عنوان مثال، بعضی از مشتریان محتوای بازاریابی را در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. بعضی‌ ممکن است عضو خبرنامه ایمیلی شوند. بعضی دیگر نیز ممکن است محتوای مورد نظر خود را از طریق جستجوهای آنلاین بدست آورند. به همین دلیل، مهم است بدانید مشتری شما در رابطه با راه‌های بازاریابی مختلف، چه رفتاری را از خود نشان می‌دهد. این امر، اهمیت مشتری در دیجیتال مارکتینگ را برای ما روشن می‌سازد.

کسب و کارهای بزرگ و موفق، در واقع بخش اعظمی از موفقیت خود را مدیون ارتباط صحیحی می‌دانند که با مشتریانشان داشته‌اند. مدیریت ارتباط با مشتری، نیازمند کارهایی برای بهبود روابط کارکنان با مشتریان است. این مورد از طریق فراهم آوردن اطلاعات جامع درباره مشتریان، صورت می‌پذیرد. در واقع با استفاده از این اطلاعات، می‌توانید مشتریان وفاداری داشته باشید.

بررسی تاثیر رفتار مشتری بر روش‌های بازاریابی دیجیتال، چه کمکی به کسب و کارها می‌کند؟

بررسی رفتار مشتری در مارکتینگ به شما نشان می‌دهد که مشتریان با برند شما چگونه ارتباط برقرار می‌کنند. تحقیق درباره این ارتباط، به شما کمک می‌کند تا بدانید در کدام موارد ضعف دارید و باید برای پیشرفت برنامه‌ریزی کنید. با اطلاعاتی که شرکت‌ها از ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری بدست می‌آورند، می‌توانند سرویس‌های مناسب دیجیتال مارکتینگ را شناسایی کنند و برای مخاطبانشان استفاده کنند.

هرچه بیشتر درباره نقش بازاریابی دیجیتال و رفتار مصرف‌کنندگان محصول خود بدانید، می‌توانید استراتژی‌های بهینه‌تر و نتیجه‌بخش‌تر بچینید. در نتیجه، در هزینه و زمان صرفه‌جویی خواهید کرد. همچنین، بررسی کردن رفتار مصرف‌کنندگان، می‌تواند میزان فروش محصولتان را بالا ببرد. وفادار کردن مشتری، ایجاد ارتباط موثر، برگذاری کمپین‌های موفق و عالی، همگی از نتیجه بررسی درست رفتار مشتری در دیجتال مارکتینگ است.

جنبه‌های بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال، جنبه‌های متفاوتی دارد. هر کدام از آن‌ها نیز از راه‌های مختلف روی رفتار مشتری تاثیر می‌گذارند. برای همین است که تاثیر دیجیتال مارکتینگ و رفتار مشتری را می‌توان از دیدگاه‌های مختلف بررسی کرد. همین امر، جذابیت موضوع مشتری در دیجیتال مارکتینگ را دو چندان می‌کند. بازاریابی دیجیتال، شامل جنبه‌های زیر است:

  • تجزیه و تحلیل بازار؛
  • رسانه‌های اجتماعی؛
  • جمع‌آوری داده جهت شناخت مخاطب؛
  • بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو؛ 
  • هوش مصنوعی و گزینه‌های خرید سریع.

نقش رفتار مشتری در بازاریابی دیجیتال

حالا به صورت دقیق‌تر، نقش رفتار مشتری را در جنبه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ، بررسی می‌کنیم.

  1. تجزیه و تحلیل و بازار

ناب‌ترین زبان دنیا، زبان ریاضیات است. اگر با آن به درستی ارتباط بگیرید، هرگز دروغ نمی‌گوید. بنابراین، تجزیه و تحلیل کلید شناخت و راه اندازی شیوه‌های تجاری جدید است. درک چیزی که مشتریان آن را سفارش می‌دهند و درمورد آن نظردهی می‌کنند، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا درباره مخاطب هدف و استراتژی‌های بازاریابی خود تصمیم گیری بهتری انجام دهند. این استراتژی‌ها، بر مبنای زمان، موقعیت جغرافیایی، نرخ‌ قیمت و غیره طرح‌ریزی می‌شوند.

۲. رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی بدون شک یکی از بزرگترین عوامل موثر در بازاریابی دیجیتال هستند. شرکت‌ها باید بدانند محصول زمانی به فروش می‌رسد که مردم درباره آن‌ صحبت کنند.

در این میان، فیسبوک نه تنها صحنه تعاملات اجتماعی را برهم زده، بلکه نسل بعدی، یعنی تبلیغات دهان به دهان یا تبلیغات تعاملی، را نیز متحول کرده است. شرکت‌ها اکنون از طریق رسانه‌های اجتماعی با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند و از آن به عنوان پلتفرمی برای افزودن جنبه انسانی به برند خود در یک محیط آزاد استفاده می‌کنند.

در رسانه‌های اجتماعی، رویدادهای وایرال با پست‌های مربوط به برند، ادغام می‌شوند تا مشتریان بیشتری را ترغیب به خرید کنند. تبلیغات پیشنهادی که از طرف سرچ کاربران، نظرات آنلاین و لایک‌ها ایجاد می‌شود، به تقویت فروش کمک می‌کند. رضایت مشتری در یک محیط آزاد، مانند رسانه‌های اجتماعی، منجر به ایجاد حس مثبت در مشتریان بالقوه می‌شود. به این معنی که رسانه‌های اجتماعی، نیمی از کار یک تجارت را انجام می‌دهد و رضایت و خشنودی مشتری را دوچندان می‌کنند.

۳. جمع‌آوری داده در بازاریابی دیجیتال برای شناخت بهتر مخاطب 

 بسیاری از شرکت‌ها می‌دانند که شناخت مشتری، کلید اصلی فروش بهتر محصول است. اما چگونه این کار را انجام می‌دهند؟ پاسخ آن در کلان‌داده (Big Data) نهفته است. شرکت‌ها می‌توانند با مطالعه رفتار مشتری در هنگام خرید، سفر خرید او را تجزیه و تحلیل کنند. به این ترتیب، سوخت استراتژی بازاریابی خود را تامین می‌کنند.

کاربران به طور مداوم از طریق تلفن و یا گوشی‌های موبایل با دنیای دیجیتال در ارتباط‌اند. در این روش داده‌هایی که هر ثانیه از این طریق به دست می‌آید، ثبت و تجزیه تحلیل شده، تا مخاطبان را هدف‌دار انتخاب کنند. کلان‌داده یکی از جدیدترین ابزارهای است که شرکت‌ها از آن جهت شناخت پایگاه مشتری خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل، رفتار مشتری در دیجیتال مارکتینگ تاثیر زیادی دارد.

۴. بهینه سازی برای موتورهای جستجو 

مشتریان برای تصمیم‌گیری درباره محصول‌ها و خدمات، به شدت به تحقیق‌ توسط موتورهای جستجو وابسته‌اند. تجزیه و تحلیل سئو، یکی از موثرترین ابزارها برای بهینه‌سازی در موتورهای جستجو است. تحقیق درباره موضوع‌ها و نحوه جستجوی کاربر اهمیت زیادی دارد. زیرا از این طریق می‌توان اطلاعاتی درباره آن چه مشتریان به جستجوی آن می‌پردازند، به دست آورد.

شرکت‌ها دیگر از ترفندهای مزرعه کلمات کلیدی (تجمع کلمات کلیدی) و لینک‌های اسپم برای بهینه‌سازی استفاده نمی‌کنند. بلکه آن‌ها به دقت داده‌های حاصل از جستجوی مشتریان را بررسی می‌کنند. سئو، در صورت اجرای درست می‌تواند به رتبه‌بندی بهتر و در نتیجه ترافیک و فروش بیشتر بیانجامد. همچنان که بازاریابی دیجیتال پیشرفت می‌کند، درک ما نیز از ابزارها و تکنیک های سئو افزایش می‌یابد.

۵. هوش مصنوعی و گزینه‌های خرید سریع

هوش مصنوعی، مانند سیری، با ایجاد قابلیت‌های خرید سریع هر چیزی، موانع فروش آنلاین را برطرف می‌کند. گزینه‌های خرید سریع به کوتاه کردن قیف فروش کمک می‌کنند. به این معنی که جلوی خروج مشتری از فرآیند فروش تا حد زیادی گرفته می‌شود. هوش مصنوعی، تاثیر شگرفی بر صنعت بازاریابی دیجیتال در سال‌های آتی خواهد داشت. این فناوری، به حفظ رابطه با مشتریان کمک می‌کند. در عین حال،  به آن‌ها در تصمیم گیری برای خرید یاری رسانده و باعث افزایش تعامل و تولید lead generation بیشتر می‌شود.

 هوش مصنوعی در زمینه‌های مختلف مانند خدمات مشتری، بازاریابی محتوا، جستجوی صوتی و تبلیغات دیجیتال، انقلابی در عرصه بازاریابی دیجیتال ایجاد کرده است.  دستیارهای دیجیتال مانند الکسای آمازون، جستجوی صوتی را برای کاربران آسان‌تر کرده‌اند. این دستیارها می توانند با درک نیت مشتری، پاسخ سریعی به سوال‌های کاربر دهد.

 با مطالعه این مطلب، تا حد زیادی بر اهمیت رفتاری مشتری در دیجیتال مارکتینگ واقف شده‌اید. طبیعی است که تغییر تاثیر دیجیتال مارکتینگ و رفتار مشتری، همیشگی است. مشتری همیشه به یک شکل رفتار نمی‌کند. نقش بازاریابی دیجیتال و رفتار مصرف‌کنندگان را در کسب‌و‌کار خود جدی بگیرید. بررسی این دو نقش کمک بسیاری در تببین راه و آینده پیش روی‌تان خواهند کرد. فناوری باعث ایجاد تفاوتی بزرگ، در نحوه کار کسب‌وکارهای سنتی و چگونگی استفاده آنان از اطلاعات، شده است. درنهایت، همه این‌ها منجر به اداره بهتر کسب و کارها خواهد شد.

Sending
User Review
0 (0 votes)

ارسال نظر