چگونه تبلیغات Playable به جذب کاربران کمک می کند - سایت واکو تک

چگونه تبلیغات Playable به جذب کاربران کمک می‌کند؟

طی چند سال گذشته تبلیغات Playable به یکی از جذاب ترین روش‌های جذب کاربر جدید برای بازی سازها تبدیل شده است.تبلیغات Playable، یک شکل خلاقانه از تبلیغات دیجیتال است. که بیشتر از تبلیغات قدیمی کاربر را درگیر خود می کند. و کاملا تعاملی است.

این نوع تبلیغات در واقع با استفاده از روش “قبل از خرید امتحان کنید!” به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بهترین قسمت های برنامه ی خود را به کاربر نشان داده و در نهایت، بتوانند مخاطب های خود را جذب کنند.

تبلیغات Playable، همواره به عنوان موثرترین روش تبلیغات در صنعت بازی و اپلیکیشن ها بوده است. با اضافه شدن تبلیغات تعاملی در بازیهای Hardcore و Midcore (بازیهایی با سطح دشواری و پیچیدگی متوسط و سخت)، مثل بازی های RPG و ژانرهای پرطرفدار دیگر که به طور سنتی فقط به مدل درآمدزایی پرداخت درون برنامه ای متکی بودند. توسعه دهندگان دریافتند نه تنها روش درآمدزایی جدید خلق کرده اند بلکه نرخ جذب کاربر نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است. و حالا که کاربران می دانستند باید انتظار چه چیزی را داشته باشند، LTV بالاتری نیز خلق می کردند. این جهش در کانال های جذب کاربر، مخصوصاً در مورد بازی های Midcore و Hardcore بسیار مشهور است.

یک تبلیغ دیجیتال Playable از سه بخش اصلی تشکیل می شود

یک تبلیغ دیجیتال Playable از سه بخش اصلی تشکیل می شود

یک آموزش کوتاه و سریع از بازی، Gameplay بازی و یک Call-to-action ( قسمتی از تبلیغات که بیننده می تواند برای ادامه روی آن کلیک کند مثل: See more، Download وغیره). به عنوان یک قانون کلی، بخش اول باید یک آموزش سریع در مورد یکی از جذاب ترین عملکردهای بازی باشد. بخش دوم یعنی Gameplay نیز باید از همین قاعده پیروی کند. و به کاربر اجازه دهد بخش جذاب بازی را امتحان کند. و سومین بخش هم با استفاده از محتوای تشویقی و انگیزشی بازیکنان را درگیر خود کند. طراحی این مراحل روی کاغذ ساده بنظر میرسد. اما، طراحی تبلیغات Playable جنبه های مهمی دارد. که سازندگان لازم است آن ها را در نظر بگیرند.

تولید تبلیغات Playable کاری زمان بر و نیازمند توجه و تمرکز است. همچنین تکرار پروسه تولید و دریافت مداوم بازخورد از کاربران نیز برای رسیدن به نسخه ای که بازدهی قابل قبولی داشته باشد لازم است.

این کار اگر به صورت دستی انجام شود، پروسه A/B تست می تواند بسیار زمان بر باشد. از این رو بسیاری از توسعه دهندگان، یک یا دو مورد از این Playable ها را امتحان می کنند، سپس به تولید تعداد بیشتری PlayableAd می پردازند. در نتیجه، به طور معمول Platform های توسعه تبلیغات تعاملی، توسعه دهندگان را کمک می کنند که انتخاب های بهتری داشته باشند. همچنین زمان کمتری صرف تولید و تست آنها کنند. اگر تمایل دارید یک playable ad سفارش دهید؛ به صفحه خانه  wackotech.ir سری بزنید.

توسعه دهندگان برای ساخت تبلیغات playable باید به چه چیزهایی توجه کنند؟

تبلیغات بازی کردنی - سایت واکو تک

اولین مورد، درک واقعی نحوه ی تعامل مخاطبان با Playable ها است. برخلاف بازی های Midcore و Hardcore، تکرار تولید بازی های Hyper Casual یا Casual، آسان تر خواهد بود. این بدان معنی است که در بازی های Midcore و Hardcore باید Gameplay اصلی به چندین بخش شکسته شود.

تمایل کاربران بسیار متفاوت است. پس هر بار باید المان های خلاقانه متفاوتی استفاده شود. اگر بخواهیم بیشتر وارد جزئیات Playable ها شویم این به معنی تمرکز روی نوع لباس کاراکترهای بازی، سطح دشواری، توجه به سلاح ها و غیره است.

در مرحله ی دوم، بسیار مهم است که Gameplay مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد. یعنی بتوانید از تمام المان های خلاقانه ای که در دسترس دارید به نحوی استفاده کنید. که Gameplay شما ساده، روان و تعاملی باقی بماند. این موارد می تواند شامل موسیقی پس زمینه و ورژن های افقی/ عمودی یا Gamescape های سه بعدی و ۳۶۰ درجه باشد.

اکنون بیش از هر زمان دیگری، داده های In-Ad برای اثربخشی جذب هدفمند کاربران حائز اهمیت هستند.

مزیت بزرگ تبلیغات Playable این است که تبلیغ کنندگان می توانند از داده های in-ad برای تجزیه و تحلیل عملکرد کمپین تبلیغاتی و دریافت اطلاعات در مورد رفتار کاربران خود استفاده کنند. تجزیه و تحلیل داده های تعاملی به تبلیغ کنندگان کمک می کند تا خلاقیت های تبلیغاتی را با کارایی بیشتری تکرار و بهینه کنند.

تجربه تبلیغات بومی میتواند به بهبود Performance و همچنین UX (تجربه کاربری) کمک کند. تجربیات بومی تبلیغات همچنان رهنمون عملکرد و تجربه کاربر هستند. تبلیغات تعاملی، مانند Playable ها، به عنوان یک رسانه ی ایده آل برای نیاز روزافزون به تفکر خلاقانه مبتنی بر داده و اهمیت فراهم کردن شرایط غرق شدن کاربران در فضای موبایل عمل می کند.

منبع سایت gamify 

Sending
User Review
0 (0 votes)

ارسال نظر