تبلیغات دیجیتال در سال 2021- سایت واکو تک

سه روش جذاب و ساده تبلیغات دیجیتال در سال ۲۰۲۱

زمانی، هوش مصنوعی، بازاریابی مبتنی بر داده و بهینه سازی موتورهای جستجوی صوتی (VSEO) مفاهیم بلندپروازانه ای در تبلیغات اینترنتی به حساب می آمدند. اما این روزها این روش های نوآورانه روش های ترند در تبلیغات دیجیتال هستند. و جزو اولویت های صاحبان کسب و کارها برای تبلیغات در دنیا به حساب می آیند تا از این قطار تکنولوژی جا نمانند. 

و خب چرا نباشد؟! این روزها با وجود سرعت عجیب پیشرفت تکنولوژی اگر بخواهم بدون استفاده از روش های مدرن و خلاقانه به تبلیغات کسب و کار یا محصول خود بپردازید با احتمال زیادی در این رقابت تنگاتنگ دنیای مدرن شکست خواهیم خورد. آقای برین سولیس تحلیل گر دیجیتال و محقق تاثیرات تکنولوژی بر کسب و کارها تفکر جالبی درباره این موضوع دارند:

“هر کسب و کار قربانی داروینیسم دیجیتال است. تکامل رفتار مصرف کننده هنگامی که جامعه و فناوری سریعتر از توانایی بهره برداری از آن تکامل می یابد. داروینیسم دیجیتالی تبعیض قائل نمی شود. همه مشاغل تهدید می شوند.”

با وجود همه این ها عجیب است که برخی افراد تحصیل کرده هم همچنان معتقد هستند که روش‌های تبلیغات قدیمی تا ابد بر روی کسب و کارها جواب می دهند. و نیازی به همراه شدن با این پیشرفت تکنولوژی نخواهند داشت. 

برای پاسخ گویی به این نیاز کسب و کارها در دنیای مدرن امروز، در این مقاله به بررسی چند روش ترند تبلیغات دیجیتال در سال ۲۰۲۱ میلادی می پردازیم.

۱. بهینه سازی مبتنی بر هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یکی از بزرگترین دستاوردهای پیشرفت تکنولوژی برای فعالان صنایع مختلف در سال های اخیر بوده است. اگر این روز ها در بهره بردن از این نعمت کوتاهی کنید، مطمئن باشید چند سال آینده نمی توانید در این رقابت بزرگ پیروز شوید. 

هوش مصنوعی می تواند رفتار مصرف کنندگان و الگوهای جستجو آن ها را تجزیه و تحلیل کند. و از داده های  رسانه های اجتماعی، پست، بلاگ ها و تبلیغات دیجیتال نیز استفاده کند. تا به کسب و کارها در درک نحوه پیدا کردن محصولات و خدمات کمک کند.

یک مثال هیجان انگیز از هوش مصنوعی در عمل چت بات ها است

مسترکارت یک ربات پیام رسان فیس بوک ایجاد کرد. این ربات از نرم افزار پردازش زبان طبیعی (NLP) برای ترجمه خواسته های مشتری و پاسخ دادن به آن، مانند یک شخص واقعی، استفاده می کند. به منظور اتومات شدن فرآیند پرداخت.

 

یک مثال هیجان انگیز از هوش مصنوعی در عمل چت بات ها است

 

هوش مصنوعی به سرعت در حال تبدیل شدن است

تبدیل شدن به موتور محرک بسیاری از خدمات از جمله تبلیغات دیجیتال و تولید محتوا. اگر می خواهید محتوای خود را در جایگاه های سخت صفحه اول نگهدارید، بهینه سازی محتوا برای شما ضروری است. “بهینه سازی محتوا” یا SEO شامل موارد زیر می شود:

محتوای شما شامل کلمات کلیدی اصلی و ثانویه با تراکم مناسب باشد.

تعداد کلمات موجود در محتوای شما مناسب  باشد.

اطمینان پیدا کنید که متن شما خوانایی بالایی دارد.

داشتن تگ های بهینه متا  و توضیحات.

و مهمتر از همه، اطمینان حاصل کنید که هدف جستجو را مشخص کرده اید.

گوگل درک می کند که مردم به دنبال چه چیزی هستند. گوگل می داند چه نوع محتوایی به بهترین نحو به هدف آنها می رسد. به عنوان مثال، اگر “روغن ماهی” را جستجو می کنید، گوگل می داند که هدف اصلی جستجو، اطلاع از مزایای سلامتی و عوارض جانبی آن است.

هوش مصنوعی به سرعت در حال تبدیل شدن است - سایت واکوتک

بنابراین بسیار بعید است که بتوانید رتبه ۱ را برای این کلمه کلیدی، با صفحه فروش این محصول کسب کنید. اگر این مرحله را اشتباه بگیرید، تمام وقت و تلاشی که برای تولید محتوا، تبلیغات و ایجاد لینک صرف می کنید به هدر می رود.

ابزار بهینه سازی محتوا در تبلیغات دیجیتال

ساده ترین راه برای بهینه سازی محتوا در سئو و گردش کار محتوا، استفاده از ابزار بهینه سازی محتوا مانند Click Flow است. ویژگی ویرایشگر محتوا Click Flow، داده ها را از ۲۰ صفحه برتر رتبه بندی کنونی جمع آوری می کند. و به تیم نویسنده شما کمک می کند، تا یک محتوا کاملاً بهینه شده را جمع آوری کند.

استفاده از هوش مصنوعی، ارائه موضوعات فرعی و انتخاب کلمات کلیدی مرتبط هر مقاله را دقیق‌تر کرده است. و بهترین شانس ممکن برای رتبه بندی در صفحه اول را به محتوای شما می دهد. با استفاده از این روش تعداد کلمات مناسب به شما پیشنهاد می‌شود. همچنین بازخورد‌های خوبی در مورد خوانایی و نمره بهینه سازی کلی بر اساس کلمات کلیدی و موضوعات فرعی مدنظر، ارائه می دهد:

 

ابزار بهینه سازی محتوا در تبلیغات دیجیتال - سایت واکوتک

 

این یکی از استراتژی های کلیدی مورد استفاده در این Case Study بود. در آن ElectricityRates.com توانست کلیک ارگانیک را در مدت ۳۰ روز ۳۲۷% افزایش دهد. استفاده از ویرایشگر محتوا به آنها کمک کرد تشخیص دهند. آن ها تشخیص دادند که محتوای موجود آنها به اندازه کافی عمیق نیست. و کلمات کلیدی مهمی که وجود نداشت.

 

ابزار بهینه سازی محتوا در تبلیغات دیجیتال - سایت واکوتک

مشاغلی که از هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۱ استفاده می کنند، می‌توانند هزینه های پرسنل خود را کاهش داده، با سرعت سریع تری رشد کنند و بر رقبای خود برتری داشته باشند.

  1. تبلیغات دیجیتال تعاملی

اگر به دنبال روشی در تبلیغات اینترنتی هستید که به سریع‌ترین شکل ممکن در‌حال پیشرفت و همه گیر شدن باشد، پیشنهاد من به شما تولید محتوای تعاملی برای کمپین های تبلیغات دیجیتال کسب و کارتان است.

در سال ۲۰۲۱، هدف ما تغییر محتوای سنتی مبتنی بر متن به سمت محتوایی پویا و جذاب است. محتوایی که به کاربران تجربه ای متفاوت ارائه می دهد. به عنوان مثال، به این موارد فکر کنید:

  • آزمونها و نظرسنجی هایی که کاربران را درگیر خود می کنند.
  • بازی های ساده جذاب که کسب و کار شما را به کاربران معرفی کرده و حس رقابت و سرگرمی را برایشان ایجاد می کنند.
  • ماشین حساب های طراحی شده برای مثال جهت محاسبه سود از دریافت خدمات یا خرید کالا.
  • تبلیغات واقعیت افزوده (AR) مانند مشاهده یک کاراکتر که در دنیای واقعی وجود ندارد. با استفاده از دوربین گوشی
  • فیلم های ۳۶۰ درجه جذاب.

در این جا یک مثال خوب از ماشین حساب های طراحی شده برای افزایش مشارکت کاربر را می توانید مشاهده کنید:

 

تبلیغات دیجیتال تعاملی - سایت واکوتک

 

اگر هنوز متقاعد نشده اید، در نظر بگیرید که ۹۱ % از خریداران به طور فعال در جستجوی محتوای تعاملی تر هستند. مردم آن را نه تنها به دلیل به روز بودن و اصل بودن دوست دارند. بلکه دلیل تمایل آن ها به این نوع تبلیغات دیجیتال این است که باعث می شود احساس کنند با برندها ارتباط بیشتری دارند و بیشتر در فرایند خرید مشارکت دارند.

محتوای تعاملی جذاب تر و به یاد ماندنی تر است. و به احتمال زیاد نتایج مورد نیاز کسب و کار شما را برایتان به ارمغان میاورد. می توانید همین امروز سفارش یک تبلیغ تعاملی برای کسب و کار خود از طریق wackotech ثبت کنید.

 

۳. تبلیغات برنامه ای (Programmatic Advertising)

تبلیغات برنامه ای به معنای استفاده از هوش مصنوعی برای اتومات شدن Ad Buying است. تا بتوانید مخاطبان خاص تری را هدف قرار دهید. 

به عنوان مثال ، امکان تغییر بودجه در لحظه نوعی Programmatic Ad Buying  است. این اتوماسیون بسیار کارآمدتر و سریعتر است، که به معنای نرخ تبدیل (Conversion) بیشتر و کاهش هزینه جذب مشتری (CAC) است.

این امر به قدری چهره تبلیغات دیجیتال را تغییر می دهد که طبق گفته  e Marketerُ، بیش از ۸۰ درصد  تبلیغات نمایش دیجیتال در ایالات متحده تا پایان سال ۲۰۲۱ برنامه ای و اتومات خواهد بود.

اکثر کمپین های تبلیغاتی دستی مبتنی بر جستجو (حتی آنهایی که با ابزارهای حرفه ای اجرا می شوند) سه یا چهار هدف را در نظر می گیرند: کلمه کلیدی ، زمان روز و مکان. این در‌حالی است که ابزارهایی مانند پلتفرم های programmatic demand-side می توانند از صدها سیگنال هدف برای شخصی سازی تبلیغات دیجیتال استفاده کنند. حال اگر این ابزارها با پلتفرم های جمع آوری و تحلیل داده مشتریان نیز ادغام شوند، با هدف قرار دادن کاربران  بر اساس شیوه زندگی یا عادات رفتاری آن ها میتوانند این کمپین ها را هدفمند تر کنند. همچنین بازدهی آن‌ها را نیز بیشتر می سازند. 

در اینجا نگاهی سریع به نحوه عملکرد تبلیغات programmatic می اندازیم:

 

تبلیغات دیجیتال - تبلیغات اینترنتی - سایت واکو تک

Sending
User Review
0 (0 votes)

ارسال نظر