playableads - سایت واکو تک

Playable Ad‌s یا تبلیغات قابل بازی چه نوع تبلیغاتی هستند؟

انواع مختلفی از فرمت‌های تبلیغات موبایلی وجود دارد. اما یکی از آن‌ها که به‌طور خاص در چند سال گذشته گسترش یافته است Playable Ads هستند. تصویری که در بالای این مقاله مشاهده می‌کنید، نمونه یک تبلیغ Playable برای McDonald’s است که بدون بازی کردن هم در عین سادگی، جذاب بنظر می رسد. یک طراحی بازی خلاقانه! به طور خلاصه، تبلیغات Playable آگهی های تعاملی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند عملکرد اصلی یک برنامه یا بازی را مانند نسخه دموی رایگان، امتحان کنند. این نوع تبلیغات دیجیتال، به کاربران امکان آن را می‌دهند که قبل از دانلود اپلیکیشن و یا بازی، آن را تجربه کنند و صرفا به مشاهده یک تصویر ثابت یا یک تبلیغ ویدیویی، اکتفا نکنند.

امکان بازی کردن در یک تبلیغ و یا تجربه بخشی از امکانات جذاب یک اپلیکیشن، در افزایش تبدیل و نگهداری و در نهایت LTV (طول عمر مشتری) و افزایش درآمد، بسیار موثر است. این نوع تبلیغات به قدری موفق عمل کرده است که ما شاهد افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی تولید تبلیغات Playable از سال ۲۰۱۸ تا کنون بوده ایم.

چگونه یک آگهی تعاملی Playable طراحی کنیم؟

تبلیغات بازی کردنی - سایت واکو تک

ایجاد یک آگهی تعاملی موثر، نیاز به یافتن  از برخی از Best Practiceها دارد. نکته اصلی که باید در نظر داشته باشید این است که تمرکز شما باید مشخص باشد. ویژگی‌هایی از برنامه یا بازی خود را به نمایش بگذارید که فکر می‌کنید مردم را به سمت استفاده از آن سوق می دهد. اگرچه بسیاری از بازی‌ها بر پاداش‌های طولانی مدت تمرکز می‌کنند، اما تبلیغات قابل بازی باید در حداقل زمانی که آگهی در گیم پلی بازی‌ها نمایش داده می شود، لذتی لحظه‌ ای و فوری به کاربران ارائه دهد تا تشویق شوند بازی شما را دانلود کنند.

سطح سختی بازی نیز چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد. اگر یک تبلیغ قابل بازی بسیار آسان یا دشوار باشد ، احتمالا کاربران دلسرد می‌شوند و آن را دانلود نمی‌کنند. مهمتر از همه، تبلیغات قابل پخش باید شامل یک کال تو اکشن (Call to Action) برای یک دعوت واضح به بازی کردن و دریافت پاداش باشند. به عنوان مثال، می توانید یک انیمیشن از دستی را که مهره را در یک بازی Match3 می کشد نشان دهید که منجر به ترکیدن مهره‌های رنگی می شود و با ارائه پاداش معنی‌دار به بازیکن مانند سکه، قلب و یا هر Currency داخل بازی، آن‌ها را به بازی کردن تشویق کنید.

این نوع تبلیغات دیجیتال، به خوبی به Cross-Promotion کمک می کند. تبلیغ Playable یک نوع تبلیغ ایده‌آل برای بازی‌ها است. به این معنی که احتمالاً کاربران جدید بالقوه، آن‌ها را هنگام انجام بازی‌های دیگر مشاهده خواهند کرد. این ممکن است چندان خوشایند بنظر نرسد. به هر حال شما اجازه می‌دهید تبلیغ بازی‌های دیگر در بازی شما نمایش داده شود. اما در واقع این کار می‌تواند میزان تعامل با برند شما را افزایش دهد و وفاداری به نام تجاری شما را به همراه داشته باشد .

آیا تبلیغات Playable فقط برای بازی‌ها مناسب هستند؟

اگرچه تبلیغات Playable به وضوح مناسب بازی‌های تلفن همراه است، اما از این فرمت تبلیغات دیجیتال برای انواع دیگر برنامه‌ها نیز استفاده شده است. چالش در اینجا طراحی گیمیفیکیشن برای برنامه ای است که به خودی خود، جنبه بازی ندارد. کاری که McDonald’s  آن را به خوبی انجام داده است.

PlayableAds - تبلیغات دیجیتال

لطفا برای طراحی یک کمپین تعاملی از تبلیغات بی‌اهمیت استفاده نکنید. وقت آن رسیده است تا کمی خلاقیت به خرج دهید و به دنبال گیمیفیکشینهای جذاب برای معرفی برند، محصول و خدمات خود بروید.

اگر تمایل دارید تبلیغات خود را Gamify کنید، به صفحه اصلی وب سایت wackotech سری بزنید.

Sending
User Review
4 (1 vote)

ارسال نظر